Metsa hääled

Lindista metsahelisid ja aita luua maailma metsade helikaart!

Ühendkuningriigi metsafestival Timber Festival kutsub saatma metsahelisid, et luua metsa helikaart.

Helikaardi loomiseks paluvad festivali korraldajad inimestel üle kogu maailma külastada oma ümbruskonna metsa või looduspaika ja ühe minuti jooksul lindistada kuuldud helid. Lindistus tuleks juunikuu jooksul üles laadida lehele timberfestival.org.uk/soundsoftheforest. Lehel on täpsemad juhised, spetsiaalne vorm helifaili üleslaadimiseks ja ka tehnilised nõuanded telefoniga parima kvaliteediga salvestuse saamiseks. Saatmisel on oluline märkida metsa asukoht märksõna ja riigi täpsusega, saatja isik võib jääda anonüümseks.

Metsa hääled

Timber Festival on Ühendkuningriigis toimuv iga-aastane kolmepäevane festival, millega tähistatakse muusika, kunsti ja erinevate ideede kaudu inimeste ühendust metsaga. Seekord tuli festival koronaviiruse puhangu tõttu järgmisesse aastasse lükata, ent selle aasta juulikuus plaanitakse metsahelide projekti Sounds of the Forest raames avaldada maailma metsi iseloomustav metsa helikaart – avatud lähtekoodiga raamatukogu, mida kõik soovijad saavad kasutada kuulamiseks ja oma loomingus kasutamiseks. Helikaardi põhjal loodud heli-  ja teisi kunstiteoseid esitletakse festivalil Timber 2021.

Metsafestivali info

Lisateavet puitfestivali kohta saab aadressilt timberfestival.org.uk, festivali korraldajaks on organisatsioon Wild Rumpus (wildrumpus.org.uk).