Huvikool SelgeSiht viib läbi põnevaid huviringe, kursusi ja praktilisi tegevusi looduse ja tehnoloogia valdkonnas nii õpilastele kui täiskasvanutele. Soovime tõsta keskkonnateadlikkust kodupaiga loodusega vahetu sideme kaudu – uudistame, katsetame, meisterdame ja arutleme!

Pakume tegevust lastele vanuses 4-16, aga ka täiskasvanutele ja peredele. Leia sobiv huviring või tegevus!

Huvikool SelgeSiht õppekava “Loodus ja rohetehnoloogiad” (õppekava kood EHISes 247062) aineprogramm on kinnitatud Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsleri 22. septembri 2023 käskkirjaga nr 1.1-3/23/127.  Kooli pidaja on Selgesiht OÜ (registrikood 14602228).

Toimetame peamiselt Maardus, Muugal, Viimsis ja Jõelähtme vallas, seega kogu endisel Jõelähtme kihelkonna alal, aga ka Tallinnas Pirital ja Lasnamäel. Meie peamiseks fookuseks on keskkond ja loodus, pärandkultuur ning meie ja keskkonna suhted. Oma huviringides teeme põnevaid mõõtmisi ja katseid, matkame, kasutame rohetehnoloogiaid ja kaugseiret ning kohtume huvitavate paikade ja inimestega.

2023./24. õppeaastal toimuvad järgmised huviringid:

Täpsem info: huvikool@selgesiht.ee, telefon 59189000.

Loodushuviring Kobras Harjumaal Muugal ja Viimsis 7.-11. aastastele

Loodushuviring Kobras keskendub kodupaigapõhisele loodusele. Tegutseme nii toas kui õues. Huviringi nimi Kobras viitab loomale, kes on Eesti looduses üks olulisemaid tugiliike. Kobras tagab loodusliku mitmekesisuse,  Ta kujundab ökosüsteeme ning tegevusega loob, muudab või säilitab kobras endale ja teistele liikidele elupaiku. Huviringis tutvume meid ümbritseva loodusega nähtavaga, õpime looduses toime tulema ning arutleme seoste ja koostöö üle looduses ning liikide vahel. Sageli teeme ekskursioone ka erinevatesse põnevatesse paikadesse piirkonnas. Eriti sobiv on huviring oma asukoha poolest Muuga, Laiaküla, Uusküla, Metsakasti, Iru küla ja piirkonna lastele ja noortele.

Huviringi toimumise ajad 2024. aastal:

  • reedeti kell 16.00 – 17.30 Muuga lasteaias (Ploomipuu pst 52/54) loovustoas.
  • pühapäeviti kell 12.00-13.30 vabas õhus, asukoht muutub ja teavitatakse registreerimisel. 

Kuutasu 22 eurot. Võib käia ühel või kahel korral nädalas. Rühmas on vabu kohti ja liituda saab jooksvalt. 

Registreeru huviringi siin!

Huviringi toimumist toetab Eesti Teadushuvihariduse  Liit projekti “Alustava huviringi juhendaja toetus”  raames. 2023. aasta toetas huviringi käivitamist Haridus- ja Teadusministeerium programmi „Noorte Heaks“ raamesKirjeldus huviring.ee keskkonnas: https://huviring.ee/huviringid/965/.

Registreeru loodushuviringi Kobras siin (https://bit.ly/loodusring)!

Või küsi täiendavat infot huvikool@selgesiht.ee, telefon 5918 9000.

Looduse ja rohetehnoloogiate huviring Harjumaal Muugal ja Viimsis 10-13 ja 13-16aastastele

Looduse ja rohetehnoloogiate huviring keskendub looduse vaatlemisele ja uurimisele  kasutades ka erinevad sensoreid ja kaugseire võimalusi (vee ja õhu parameetrite mõõtmine, vaatlused looduskaamerate, veealuse drooni, väikeste Tello droonide jm seadmetega). Arutleme kestlikkuse, ringmajanduse, rohetehnoloogiate ja loodushoiu teemadel. Kõime ekskursioonidel. Peamiselt toimuvad huviringi tunnid vabas õhus. 

Huviringi toimub pühapäeviti kell 12.00-13.30 Muuga aedlinnas (asukoht on muutub ja teavitatakse registreerimisel). Osalejate soovil võib huviring toimuda ka muul ajal.  

Kuutasu 22 eurot. Rühmas on vabu kohti ja liituda saab jooksvalt. 

2023. aasta toetas huviringi käivitamist Haridus- ja Teadusministeerium programmi „Noorte Heaks“ projekti raames.

Kirjeldus huviring.ee keskkonnas: https://huviring.ee/huviringid/965/

Lisainfo: huvikool@selgesiht.ee, telefon 5918 9000;

Registreerumisvormi avamiseks vajuta siia

Registreeru looduse ja rohetehnoloogiate huviringi siin (https://bit.ly/loodusring)!

Või küsi täiendavat infot huvikool@selgesiht.ee, telefon 5918 9000.

Loodushuviring 4.-7. aastastele Muuga lasteaias käivatele lastele

Huviring Muuga lasteaia lastele. Uudistame loodust, meisterdame ja teeme põnevaid vaatlusi. Huviringi toimumise ajad 2024. aastal:

  • reedeti kell 16.00 – 16.30 Muuga lasteaias (Ploomipuu pst 52/54) loovustoas, võimalus jääda ringi kuni kella 17.30ni. Kuutasu 15.25 eurot.

Rühmas on vabu kohti ja liituda saab jooksvalt. 

Lisainfo: huvikool@selgesiht.ee, telefon 5918 9000;

Registreeru loodushuviringi siin

Meie huviringid Harjumaal looduse, tehnoloogia ja keskkonnahoiu valdkonnas

Meie huviringide valik:

  • Loodus ja rohetehnoloogiad
  • Pärandkultuur ja kultuuripärand meie ümber ja meis endis
  • Loodus-, matka- ja fotoring
  • Peidetud saladused koduümbruses
  • Toimetulek looduses
  • Droonifotograafia ja kaugseire
  • Huvitav tehnoloogia

Huvikool SelgeSiht väärtustab professionaalset erialast koostööd

Peame oluliseks professionaalset koostööd ja võrgustikutegevusi, et teiste liikmete kogemustest, et pakkuda oma õppuritele  head huviharidust. 

Huvikool SelgeSiht on Eesti Teadushuvihariduse Liidu liige alates 4. septembrist 2023 ja Eesti Huvikoolide Liidu liige alates 4. jaanuarist 2024. Meie huvikooli õpetajad ja juhendajad on Eesti Keskonnahariduse Ühingu liikmed ja Eesti Looduskaitse Seltsi liikmed. Kõikidel õpetajatel on erialakohane haridus ning noorsootöö osakutse ja/või loodusgiidi kutse.

Küsi täpsemat infot huviringide kohta või anna teada, millises piirkonnas soovid, et meie huviring tegutseks: e-post huvikool@selgesiht.ee, telefon 59189000.