Igale loomale sobiv elukeskkond!

Loomad on vahvad. Hoolitseme oma lemmikute eest! Pakume neile iga päev hoolt ja armastust ning turvatunnet!

Meie programm “Vahvad Loomad” propageerib lemmikloomade paljunemiskontrolli ja igale lemmikloomale kodu leidmist. Püüame aidata ka neid, kes peavad viibima varjupaikades või hoiukodudes. Programm ei taotle kasumit. Keskendume loomade aitamisele nii loomasõbraliku loomapidamise proageerimise kui vahetute tegevuste kaudu.

Hulkuvaid loomi on liiga palju ja sageli paljunevad nad kontrollimatult.  Lemmikloomade paljunemine peaks toimuma vaid  omanike kindlal soovil. Seetõttu soovitame lemmikloomade striliseerimist/kastreerimist,  välja arvatud muidugi juhul, kui on kindel soov saada pesakond. 

kassipoeg

Tegutsegem!

Programmi “Vahvad Loomad” raames oleme praegu keskendunud neljale projektile.

  1. Propageerime võimaluste leidmist lemmikloomade steriliseerimise/kastreerimise maksumuse toetamiseks vähekindlustatud peredele ja pensionäridele, et nende lemmikust ei kujuneks probleem ümbruskonnale ja et ei tekiks soovimatuid hulkuvaid lemmikloomi.
  2. Samuti propageerime hulkuvate loomade steriliseerimist/kastreerimist ja, kui ei ole võimalust neile kodu leida, siis tagasi laskmist samasse, neile tuttavasse keskkonda, juhul kui see ei häiri ümbritsevat kogukonda.
  3. Samuti oluliseks, et iga koer ja kass oleks kiibistatud, et juhul, kui loom pääseb territooriumilt välja, oleks võimalikult ruttu võimalik leida üles omanik ja loom jõuaks tagasi koju. Peame tarvilikuks kasside kiibistamise toetamist.
  4. Projekti “puhas pesa” raames kogume kasutatud (ent võimalusel pestud) voodipesu – linasid ja tekikotte – et anda neid pesamaterjaliks loomade varjupaikadele. Tegemist on pideva vajadusega, kuna pesamaterjal kulub.
lemmikloomad

Kui soovid nõu ja jõuga toetada programmi “Vahvad Loomad” või mõnda selle projekti või jagada mõtteid lemmikloomade turvalise pidamise teemadel, siis kirjuta vahvadloomad@vahvadloomad.ee või helista telefonil 5918 8000.