Uuealle - sõbralik tutvumine talumetsaga

Uuealle talumets on keskkonnasõbralikult majandatav talumets Viljandimaal, kus viime läbi keskkonnahariduse õppeprogramme ja põnevaid loodustegevusi. Metsal on PEFC sertifikaat ning metsa majandamisel arvestatakse püsimetsanduse põhimõtteid.

Uuealle on üle 140 aastase ajalooga maaüksus Viljandimaal. Uuealle talu ajalugu ulatub vähemalt 1879. aastasse, mil selle ostis Soosaare mõisnikult välja toonane peremees Jaan Keerd.  Kuidas kulges talu lugu edasi, saab kuulda juba meie retkedel.

Põldude vahel olev, ligikaudu kümne hektari suurune Uuealle talumets peidab endas nii saja-aastaseid kui ka päris noori puid, tihedamat pelgupaika metsloomadele ja hõredamat metsaalust uudistamiseks ja õppimiseks, hiit ning pärandkultuuriobjekte nagu piirikivi, vana metsakraav ja kiviaiad. Erinevas vanuses puud ja metsakooslused aitavad mõista ökosüsteeme ja looduse eluringi, aga ka lihtsalt lõõgastuda ja nautida ümbrust.

droonivaated - kaasik

Loodushariduse õppeprogrammid

Viime Uuealle talumetsa radadel läbi metsale, loodushoiule ning jätkusuutlikule ja säästvale eluviisile keskenduvaid praktilisi põnevaid õppeprogramme erinevatele kooliastmetele. Oleme päris metsas, kus saame aktiivselt toimetada. Programmides kirjeldatuga koos vaatame erineva vanuse ja koostisega metsa ning metsaga seotud pärandkultuuri objekte – piirikivi, ajaloolist metsakraavi ja talukohta, räägime kohaga seotud lugusid, mängime erinevaid metsamänge ja orienteerume, uudistame, kuidas rajakaameratega jäädvustada metsaelanikke ning räägime keskkonnahoiust, jätkusuutlikkusest ja looduskaitsest. Mitmed meie programmid omavad Eesti Keskkonnahariduse Ühingu murakamärgistust “Läbimõeldud programm”. Programmide kirjeldus on lehel Loodushariduse õppeprogrammid Viljandimaal.

droonivaated - põld

Jätkusuutlikkuse ja keskkonnateadlikkuse seminarid looduses

Korraldame metsas keskkonnateadlikkuse ja loodushoiu seminare, õuetube ja metsatunnetust rühmadele ja üksikisikutele, ettevõtetele ja organisatsioonidele koos metsaretke ja praktiliste tegevustega. Soovi korral lisame ka mõnusa pikniku. Kohandame seminari iga grupi soovidega. Küsi meilt pakkumist: e-post uuealle@uuealle.ee, telefon 5918 9000.

Metsavaade

Metsaseiklus - Uuealle talumets pakub erinevaid tegevusi

Oled huvitatud huvitavast metsaretkest, kergest lõõgastumisest või metsaga seotud pärandkultuurist – Uuealle talumets võimaldab seda kõike. Kohandame retke soovidele vastavalt:

  • teeme jalutuskäigu erineva vanuse ja koostisega metsaosades;
  • näitame metsaga seotud pärandkultuuri objekte – piirikivi, ajaloolist metsakraavi, talukohta ning räägime kohtadega seotud lugusid;
  • mängime erinevaid metsamänge ja orienteerume;
  • uudistame, kuidas rajakaameratega jäädvustada metsaelanikke; 
  • räägime keskkonnahoiust, jätkusuutlikkusest ja looduskaitsest.

Küsi meilt täpsemat infot, kuidas saaksime viia läbi grupile või klassile sobiva huvitava ja kasuliku õpiõue, programmi või retke: e-mail uuealle@uuealle.ee, telefon 5918 9000.