Matkamine on lihtne ja rõõmutoov! Meile meeldivad looduskaunid kohad Eestimaal. Korraldame ise või tellimisel 3-6 kilomeetri pikkusi jalgsimatku, mis sobivad ka lastele ja peredele.  Fookuses on metsamatkad, kus matkame metsas ja erinevatel loodusmaastikel reeglina Harjumaal, Lääne-Virumaal ja Viljandimaal, ent aegajalt ka mujal Eestis. 

Retke kestus on tavapäraselt 2-3 tundi, mille käigus tutvume kaunite loodusvaadetega, räägime loodusest ja jätkusuutlikust loodushoiust, tutvustame piirkonna ajalugu ja pärandkultuuri. Kindlasti soovitame võimalusel ka pildistada, et pärast vaateid meenutada.

metsamatkad

Olenevalt aastaajast matkame erinevatel radadel. Kevadeti pöörame tähelepanu looduse taassünnile ja külastame jõgesid, ojasid ja koski ning muidugi on ka metsamatkad. Suvi on kõige populaarsem matkaperiood. See on võimalus teha loodusretked tõeliselt mitmekesiseks. Naudime Eesti rikkalikke võimalusi, kombineerides raba-, järve- ja metsamatkad ning pärandkultuuriga tutvumise. Eestis on palju rahvusparke, looduskaitsealasid ja matkaradasid, mida avastada! Sügis on aga suurepärane aeg matkadeks värvikirevatel küngastel ja rahulikes rabades. Talv toob salapära laterna- ja lampidega matkadega.

loodusretk

Rõõmustame iga osaleja üle, aga soovime ka julgustada osalema peresid. Ühised mälestused kujundavad lisaks rõõmule ka ühised väärtushinnangud meie loodusele ja selle ilule.

Retkel osalemine omal vastutusel, soovitame riietuda vastavalt ilmale ja konkreetsele matkale.

metsamatk

Viime läbi ka tellimusretki Teile sobivas maakonnas, soovitud pikkuse ja kestusega. Samuti kohandame retke teema ja lisategevused (loodusmängud, viktoriinid jm). Näiteks võime ühendada loodusmatka retkega inimtekkelisel maastikul ja pärandkultuuri alal. Tellimusretked võivad olla ka ööbimisega. Heaks võimaluseks oma seltskonnaga metsa minna ja mõnusalt aega veeta on Metsarahva mängud – vaata tutvustust lehelt

Samuti pakume võimalust lihtsalt metsapuhkuseks või õpitoaks metsas, vaadake täpsemalt lehelt puhka ja õpi metsas!

Tellimusretke, looduspuhkuse või õpitoa kokkuleppimiseks kirjutage metsamatkad@metsamatkad.ee või helistage 5918 9000.

Koroonaviiruse leviku tõttu rakendame ettevaatusabinõusid ning hoiame retkekaaslasega ohutut distantsi. 

loodusretk