Elamuslikud metsamatkad igale soovijale

Pakume metsa- ja rabamatku Eesti looduskaunites kohtades seltskonnale, ettevõtetele ja organisatsioonidele, üksikisikutele ja peredele. 

Retke kestus on tavapäraselt umbes 3 tundi, mille käigus tutvume kaunite loodusvaadetega, räägime loodusest ja jätkusuutlikust loodushoiust, tutvustame piirkonna ajalugu ja pärandkultuuri.

Soovi korral ühendame metsamatka koolituse, metsatunnetuse õpiõu, metsakümbluse, loodusharidusprogrammi või muu tegevusega.

metsamatkad

Telli meilt mõnus metsa- või rabamatk või koolitus – kirjuta metsamatkad@metsamatkad.ee või helista 5918 9000!

Miks valida metsamatk?

Matkamine on lihtne ja rõõmutoov! Meile meeldivad looduskaunid kohad Eestimaal. Sageli on huvitav vaade või märkamata looduskooslus siinsamas, meie lähedal!

Korraldame 3-8 kilomeetri pikkusi jalgsimatku, mis sobivad ka lastele ja peredele.  Mets on mitmekesine ja alati põnev keskkond. Raba pakub avarat vaadet ja võimalust rahulikuks mõtiskluseks.  Huvitav on õppida paremindi tundma ka oma kodukohta, näiteks linnalähedast ümbrust. Seetõttu on meie fookuses metsamatkad, rabamatkad ja linnalähedane looduskeskkond, ent matkame ka teistel loodusmaastikel. Reeglina viime matku läbi Harjumaal, Lääne-Virumaal ja Viljandimaal, ent aegajalt või vastavalt tellimusele ka mujal Eestis.

metsamatkad looduses

Kas tead kus see koht asub? See on Tamme paljand Võrtsjärve ääres. Millised linnud ja putukad on need augud uuristanud?

Sobiv raba-või metsamatk lühikese auto- või bussisõidu kaugusel

Kas tead, kus on ilusaid raba- või metsamaastikke Harjumaal? Või Järvamaal? Või Lääne-Virumaal? Aga Viljandimaal? Ja veel selliseid, kus ei oleks korraga sama palju rahvast kui laupäevasel turuplatsil?

Küsi meilt! Teeme koos mõnusa ja huvitava matka tunniajase autosõidu piires. Ning pärast teeme mõnusa pikniku. Soovi korral pakume ühise bussisõidu võimalust uksest loodusesse ja tagasi.

seeneredel

Tekkis huvi või täpsem küsimus? Telli meilt mõnus metsa- või rabamatk või koolitus – kirjuta metsamatkad@metsamatkad.ee või helista 5918 9000!

Metsamatkad on sobivad igal aastaajal

Olenevalt aastaajast matkame erinevatel radadel. Kevadeti pöörame tähelepanu looduse taassünnile ja külastame jõgesid, ojasid ja koski ning muidugi on ka metsamatkad. Suvi on kõige populaarsem matkaperiood. See on võimalus teha loodusretked tõeliselt mitmekesiseks. Naudime Eesti rikkalikke võimalusi, kombineerides raba-, järve- ja metsamatkad ning pärandkultuuriga tutvumise. Eestis on palju rahvusparke, looduskaitsealasid ja matkaradasid, mida avastada! Sügis on aga suurepärane aeg matkadeks värvikirevatel küngastel ja rahulikes rabades. Talv toob salapära laterna- ja lampidega matkadega.

loodusretk

Kujunda sobiv metsamatk

Viime läbi ka tellimusretki Teile sobivas maakonnas, soovitud pikkuse ja kestusega. Samuti kohandame retke teema ja lisategevused (loodusmängud, viktoriinid, metsatunnetuse õpiõu jm). Näiteks võime ühendada loodusmatka retkega inimtekkelisel maastikul ja pärandkultuuri alal. Tellimusretked võivad olla ka ööbimisega. Heaks võimaluseks oma seltskonnaga metsa minna ja mõnusalt aega veeta on Metsarahva mängud

loodusretk

Samuti pakume võimalust lihtsalt metsapuhkuseks või õpitoaks metsas, vaadake täpsemalt lehelt puhka ja õpi metsas!

Tellimusretke, looduspuhkuse või õpitoa kokkuleppimiseks kirjutage metsamatkad@metsamatkad.ee või helistage 5918 9000.

Rõõmustame iga osaleja üle, aga soovime ka julgustada osalema peresid. Ühised mälestused kujundavad lisaks rõõmule ka ühised väärtushinnangud meie loodusele ja selle iluleSoovitame võimalusel retkel ajal loodust pildistada, et pärast vaateid meenutada.

Retkel osalemine omal vastutusel, soovitame riietuda vastavalt ilmale ja konkreetsele matkale.

metsamatk

Telli meilt mõnus metsa- või rabamatk või koolitus – kirjuta metsamatkad@metsamatkad.ee või helista 5918 9000!