Elamuslikud metsamatkad igale soovijale

Pakume metsa- ja rabamatku Eesti looduskaunites kohtades seltskonnale, ettevõtetele ja organisatsioonidele, üksikisikutele ja peredele. 

Retke kestus on tavapäraselt umbes 3 tundi, mille käigus tutvume kaunite loodusvaadetega, räägime loodusest ja jätkusuutlikust loodushoiust, tutvustame piirkonna ajalugu ja pärandkultuuri.

Soovi korral ühendame metsamatka koolituse, metsatunnetuse õpiõu, metsakümbluse, loodusharidusprogrammi või muu tegevusega.

metsamatkad

Miks valida metsamatk?

Matkamine on lihtne ja rõõmutoov! Meile meeldivad looduskaunid kohad Eestimaal. Sageli on huvitav vaade või märkamata looduskooslus siinsamas, meie lähedal!

Korraldame 3-8 kilomeetri pikkusi jalgsimatku, mis sobivad ka lastele ja peredele.  Mets on mitmekesine ja alati põnev keskkond. Raba pakub avarat vaadet ja võimalust rahulikuks mõtiskluseks.  Huvitav on õppida paremindi tundma ka oma kodukohta, näiteks linnalähedast ümbrust. Seetõttu on meie fookuses metsamatkad, rabamatkad ja linnalähedane looduskeskkond, ent matkame ka teistel loodusmaastikel. Reeglina viime matku läbi Harjumaal, Lääne-Virumaal ja Viljandimaal, ent aegajalt või vastavalt tellimusele ka mujal Eestis.

metsamatkad looduses

Kas tead kus see koht asub? See on Tamme paljand Võrtsjärve ääres. Millised linnud ja putukad on need augud uuristanud?

Sobiv raba-või metsamatk lühikese auto- või bussisõidu kaugusel

Kas tead, kus on ilusaid raba- või metsamaastikke Harjumaal? Või Järvamaal? Või Lääne-Virumaal? Aga Viljandimaal? Ja veel selliseid, kus ei oleks korraga sama palju rahvast kui laupäevasel turuplatsil?

Küsi meilt! Teeme koos mõnusa ja huvitava matka tunniajase autosõidu piires. Ning pärast teeme mõnusa pikniku. Soovi korral pakume ühise bussisõidu võimalust uksest loodusesse ja tagasi.

seeneredel

Tekkis huvi või täpsem küsimus? Telli meilt mõnus metsa- või rabamatk või koolitus – kirjuta selgesiht@selgesiht.eu või helista 5918 9000!

Metsamatkad on sobivad igal aastaajal

Olenevalt aastaajast matkame erinevatel radadel. Kevadeti pöörame tähelepanu looduse taassünnile ja külastame jõgesid, ojasid ja koski ning muidugi on ka metsamatkad. Suvi on kõige populaarsem matkaperiood. See on võimalus teha loodusretked tõeliselt mitmekesiseks. Naudime Eesti rikkalikke võimalusi, kombineerides raba-, järve- ja metsamatkad ning pärandkultuuriga tutvumise. Eestis on palju rahvusparke, looduskaitsealasid ja matkaradasid, mida avastada! Sügis on aga suurepärane aeg matkadeks värvikirevatel küngastel ja rahulikes rabades. Talv toob salapära laterna- ja lampidega matkadega.

loodusretk

Kujunda sobiv metsamatk

Viime läbi ka tellimusretki Teile sobivas maakonnas, soovitud pikkuse ja kestusega. Samuti kohandame retke teema ja lisategevused (loodusmängud, viktoriinid, metsatunnetuse õpiõu jm). Näiteks võime ühendada loodusmatka retkega inimtekkelisel maastikul ja pärandkultuuri alal. Tellimusretked võivad olla ka ööbimisega. Heaks võimaluseks oma seltskonnaga metsa minna ja mõnusalt aega veeta on Metsarahva mängud

Toit ja jook? Pole probleemi! Soovitame igaühel enda tarbeks kaasa võtta 0,5 liitrit vett või sooja jooki, aga toekama toidu saame kombineerida metsamatkaga vastavalt soovile – kas soe supp, pirukad või suupisted kaasas või lõkke ääres küpsetamine või hoopis korralik lõuna- või õhtusöök mõne meie koostööpartneri juures. 

loodusretk

Metsamatk Paunküla mägede matkaradadel

Paunküla mäed ehk oosid Kose ja Ardu vahel on tekkinud viimase jääaja lõpul ligikaudu 12 000 aastat tagasi taandunud mandrijää mõjul. Mäed on kuni 20 meetri kõrgused, mille vahel on mitmeid kauneid järvi. Eesti üks kuulsamaid loodusvaatlejaid, Gustav Vilbaste, on sada aastat tagasi oma raamatus „Harjumaa“ neid paiku nimetanud Eestimaa Šveitsiks. Tõsi küll, siinsed oosid on peamiselt kaetud metsaga ning sekka on ka Eestimaale kohast raba. Matkarajad lõikavad seda piirkonda mitmes suunas ja on hõlpsasti läbitavad, aga esmakordsel uudistamisel on ka kerge eksida. Oma matkal näeme nii metsaradu kui matkame rabateel. Külastame ka Rõõsa järve, Suurt Kaksjärve, Rahkjärve ja Mustjärve, ronime oosi harjale ning heidame pilgu orgudesse. Arutame keskkonnahoiu teemal ja teeme ka mitmeid huvitavaid loodustegevusi.

Metsa- ja rabaretk Kakerdaja rabas ja Kalajärvede juures

Metsa- ja rabamatk pakub huvitavat klassikalist rabaretke laudteel, järvevaatlust ja metsarada kahe järve juurde.  Alustame retke Suure Kalajärve  parklast ning imetleme järve ja selle taimi. Suure Kalajärve kaldad on rikkad mitmete haruldaste taimede poolest. Siin kasvab orhideesid, järves kasvavad ka vesiroosid ja ujuv penikeel. Seejärel suundume Väikesel Kalajärve äärde, millel kasvavad vesikarikas ning samuti vesiroosid. Väike Kalajärv on kevadeti konnade seas populaarne kudemiskoht, järve kaldal kasvavad ka mätastarnad ehk pokud. Edasi suundume Kakerdaja rappa ning naudime ümbritsevat avarust. Külastame Kakerdi järve ja Hiiesaart. Kuulame loodus- ja pärandkultuurilugusid, arutleme metsa ja rabade tähtsusest tänapäeval ning kestlikkuse teemadel, teeme mitmeid muid põnevaid tegevusi.

Kakerdaja raba

Metsamatkad linnalähedastes metsades ja kaugemal

Heal meelel viime metsamatka läbi ka Tallinna ümbruse metsades – Nõmme, Mustamäe ja Harku piirkonnas, Kloostrimetsas, Maardu, Viimsi ja Jõelähtme metsades, või kaugemal – ka Lahemaal, Nelijärvel, Järvamaal ja Viljandimaa põhjaosas ja soovi korral ka mujal. Küsi meilt täpsemat infot!

Metsamatkad sobivad mitmesugusteks loodustegevusteks ja tiimiürituseks

Pakume head võimalust kombineerida metsamatk tiimiüritusega: meeskonnaarendusel paneme koos retkega koostöö proovile erinevaid ülesandeid lahendades. Milline on Sinu ja Sinu tiimi jätkusuutlikkus ja kriisivalmidus? Aga rollipaindlikkus? Kuidas toime tulla ajakriitiliste ülesannete ja piiratud teabega? Kes on kõige leidlikum? 

Samuti pakume võimalust lihtsalt metsapuhkuseks või õpitoaks metsas, vaadake täpsemalt lehelt puhka ja õpi metsas!

Rõõmustame iga osaleja üle, aga soovime ka julgustada osalema peresid. Ühised mälestused kujundavad lisaks rõõmule ka ühised väärtushinnangud meie loodusele ja selle ilule. Soovitame võimalusel retkel ajal loodust pildistada, et pärast vaateid meenutada.

Retkel osalemine omal vastutusel, soovitame riietuda vastavalt ilmale ja konkreetsele matkale.

metsamatk

Metsamatk kestab tavapäraselt ligikaudu kolm tundi. Imetleme loodust, kuuleme paigaga seotud loodus- ja pärandkultuuri lugusid, arutame loodushoiu teemal, naudime loodust kõigi oma meeltega, räägime turvalisusest looduses ja kestlikkusest ning teeme mitmeid huvitavaid loodustegevusi. Kohandame retke vastavalt soovile. Metsamatkale saame lisada kerge pikniku või toekama toidukorra lõkkeplatsil, võime otsustada ise valmistada toitu või teha muid põnevaid tegevusi.

Mõnusa metsamatka hind kuni 15 liikmelisele grupile on 225 eurot + käibemaks (270 eurot koos käibemaksuga)Suurema grupi korral kasutame giidiseadmeid, et kõik retke jooksul hästi kuuleksid ning sel juhul lisandub 6 eurot + käibemaks (kokku 7.20 eurot) iga inimese kohta. Lastegruppidele Tallinna lähistel soodustused. Gruppidele üle 25 liikme lisandub teine retkejuht (sel juhul on metsamatka hind 545 eurot + käibemaks, kokku 654 eurot koos käibemaksuga. Suurematele gruppidele küsiga pakkumist e-kirja või telefoni teel).

Telli meilt mõnus metsa- või rabamatk või koolitus – kirjuta selgesiht@selgesiht.eu või helista 5918 9000!

Metsamatkale saab tellida meie kaudu ka toitu ja ka lõkkevõimaluse vastavalt Teie soovileMõned näidismenüüd:

Aktiivse metsaselli menüü

 • soe supp (frikadellisupp või kana-suitsubroilerisupp või seljanka), leib, pasteet;
 • 3 mini-viineripirukat;
 • 2 muffinit või plaadikook, mida soovijad saavad ise veel täiendavalt kaunistada;
 • soe tee ja/või morss;
 • viinerid (ja soovi korral vahukommid) lõkkel küpsetamiseks, lõkkematerjal.

Hind 9.84 (sh km 20%) osaleja kohta või 8.40 ilma lõkke ja küpsetamiseta.

Supi ja koogi menüü

 • Soe supp (frikadellisupp või kana-suitsubroilerisupp või seljanka), hapukoor, leib, pasteet, hummus;
 • plaadikook;
 • soe tee ja morss;

Hind 6.80 (sh km 20%) osaleja kohta.

 • soovi korral lastele lisaks viinerid ja vahukommid lõkkel küpsetamiseks, lõkkematerjal, küpsetusvardad – lisandub 1.44 eurot lapse kohta.

Suupistemenüü

 • kartuli-singi või riisisalat või lavaširull singi ja juustuga;
 • mini-kevadrullid (3 tk);
 • minipannkoogid (moosiga) või soolased (4 tk);
 • brownie;
 • morss ja/või tee;

Hind 8.70 (sh km 20%) osaleja kohta.

Kõiki toite saame kombineerida nt teha lastele ja täiskasvanutele eraldi menüü, lisada ja ära jätta erinevaid toite. Samuti saame vajadusel arvestada erinevate soovidega (vegan või taimetoidumenüü vms). Kasutame keskkonnasõbralikke korduvkasutatavaid plast- ja puitnõusid.

Telli meilt mõnus metsa- või rabamatk või koolitus – kirjuta selgesiht@selgesiht.eu või helista 5918 9000!