Mõnusad rabamatkad igas maakonnas

Tule meiega rabamatkale – avasta ja naudi põnevaid paiku ja lase ennast kaasa viia looduse meeleoludega!

Korraldame mõnusaid kahe-kolmetunniseid rabamatku ning raba- ja metsamatku eelkõige Harjumaal, Järvamaal, Viljandimaal ja Lääne-Virumaal, aga soovi korral ka teistes paikades Eestimaal.

Raba pakub kaunist vaadet ja ilusaid värve!

Rabavaade rahustab, lõõgastab ja samas ergutab. Väikesed rabajärved ja laukad koos kidurate puude ja mitmekesise rabataimestikuga loob rahuliku fooni ja samas kutsub süüvima detailidesse.  Raba pakub avarat vaadet silmapiiril ja rohkelt üksikasju siinsamas jalge eest.

Raba on igal aastajal ja isegi igal päeval erinev. Sügis ja talv on rabas teistsugused kui metsas. Ka päikesetõusud ja päikeseloojangud on rabas teistsugused kui metsas või mujal maastikul. Värvide mängu ja selle muutumist on võimalik jälgida juba ühe rabamatka jooksul, aga kindlasti tasub sama raba külastada uuesti ja uuesti.

Tule ja imetle seda koos meiega!

Rabamatkad Kakerdaja rabas

Kakerdaja raba Harjumaa ja Järvamaa piiril on Kõrvemaa suurimaid rabasid. Vahva  ja kerge rabamatk pakub klassikalist rabaretke laudteel, raba suurima järve, Kakerdi järve imetlemist, Hiiesaare külastust ning mitmesugust avastamist sellel teel. Alustame oma retke Nokko talu juurest RMK Noku lõkkekoha parklast. Rabas ümbritseb meid avarus ja salapära. Imetleme seda unikaalset kooslust. Vaatame, mille poolest erinevad laukad ja älved. Leiame ka mitmeid huvitavaid rabataimi. Älveste servadel ja pisut eemal kasvab hõreda rohelise muruna valge nokkhein, inimesele tuttav on ka tupp-villpea, mis kevadel õitseb pajutibude sarnaste õisikutena ja alles seejärel valmivad iseloomumikud valged villatutid. Rabamätta samblalt leiab ka tibatillukesed putuktoidulised huulheinad. Tähelepanelik matkaja märkab ka jõhvikaid ning sageli on tunda sookailu lõhna. 

Kakerdi järve ääres ei pruugi me leida rabale nime andnud kakerdaja (järvekauri) jälgi, ent kindlasti märkame teiste lindudega seotud tegemisi. Teel Hiiesaarele ja tagasi räägime ka teistest hiiekohtades ning muistsetest pelgupaikadest soode ja rabade vahel ning nende tähtsusest tänapäeva elukeskkonnas. Kokku on rabaretk ligikaudu 4,5 kilomeetrit.

Kui rabakülastuse järel tundub, et on soov pikemaks loodusretkeks, võtame ette ka 3,5 kilomeetrise metsamatka Suure ja Väikese Kalajärve juurde ning imetleme sealset maastikku, vaateid ja taimi.

Heal meelel viime rabamatka läbi ka Väätsa/Vissuvere matkarajal Järvamaal Paide ja Türi vahel, Pääsküla rabas, Paunküla mägede matkaradadel, Punasoos Tudu lähistel Lääne-Virumaal, Parika rabas Viljandimaal ning Marimetsa matkarajal. Pisematele tutvustame raba ka Kloostrimetsa soo õpperajal Tallinnas, Soosepa rabas Viimsi vallas ja mujal Tallinna lähistel. Küsi meilt täpsemat infot!

Rabamatk kestab tavapäraselt ligikaudu kolm tundi. Imetleme loodust, kuuleme paigaga seotud loodus- ja pärandkultuuri lugusid, arutame loodushoiu teemal ning teeme mitmeid huvitavaid loodustegevusi. Kohandame retke vastavalt soovile. Rabamatkale saame lisada kerge pikniku või toekama toidukorra lõkkeplatsil või muid põnevaid tegevusi.

Rabamatka hind kuni 15 liikmelisele grupile on  210 eurot +  käibemaks (252 eurot koos käibemaksuga). Suurema grupi korral kasutame giidiseadmeid, et kõik retke jooksul hästi kuuleksid ning sel juhul lisandub 6 eurot + käibemaks (kokku 7.20 eurot) iga inimese kohta. Lastegruppidele Tallinna lähistel soodustused.

Telli meilt mõnus rabamatk või küsi lisainfot: kirjuta selgesiht@selgesiht.eu või helista 5918 9000!