Metsarahva mängud on tujuküllane mänguline metsamatk 10-30 liikmelisele seltskonnale. Ürituse jooksul õpime, kuidas metsas turvaliselt matkata, lahendame tiimides mitmesuguseid ülesandeid, matkame ning lõpuks peame vabas õhus mõnusa pikniku. Üritust saab kohandada selgskonna suurusele ja osalejate vanusele ning siduda konkreetse tähtpäevaga (sünnipäev, rahvakalender).

Eelistatud asukohtadeks on konkreetsed metsad Harjumaal, Viljandimaal ja Lääne-Virumaal, ent saame mängud läbi viia ka muus asukohas.

Mängudele saabuvad osalejad kas oma transpordiga või soovi korral saame organiseerida transpordi.

Mängudel osalemiseks piisab heast tujust ja ilmastikukohastest riietest. Matkal läbime rahulikus tempos 3-4 kilomeetrit tasasel metsasel maastikul.

 

Mängud algavad reeglite ja metsas turvalise käitumise tutvustamisega. Saame teada, mida on oluline matkale kaasa võtta ja kuidas metsas toime tulla. 

Tutvustame metsa, milles viibime ja saame kerge ülevaate sellega seotud kultuuripärandist.

Jaguneme kolmeks tiimiks ja oleme valmis eesseisvaid ülesandeid innuga täitma.

loodusharidus

Läheme rajale. Lahendame mitmesuguseid liikumis- ja mõtlemisülesandeid, mis on seotud metsaga ja Eestimaa loodusega. Lahendame salakirja, vallutame vastase kantsi, otsime lõkkematerjali, ehitame metsloomatara ja nuputame puudega seotud teemadel.

Rajal liikumiseks ja ülesandepunktide sidumiseks mängime rajal kohandatud disc-golfi. Teel õpime märkama ja tundma metsa ja ümbrust.

Ülesanded on valitud nii, et nende täitmine oleks kõigile meeldiv ning mitte ülearu tõsine. Tempo võimaldab omavahel vestelda ning loodust ja seltskonda soovi korral pildistada.

Huvi korral jõuame arutada ka looduse, metsa eluringi, eluslooduse, loodushoiu ja looduskaitse, püsimetsanduse ja puidu kasutuse teemadel.

Loodushääled

Eduka matka lõpuks tunnetame metsa oma kõigi viie meelega, teeme endale väikese loodusliku meene ning naudime kerget piknikku vabas õhus.

Kokku kestavad metsarahva mängud 3,5 tundi. Sügistalvisel perioodil toimub osa matka laternate ja tõrvikute valguses. Kevadel ja varasügisel saavad soovijad metsa istutada puu.

Metsarahva mängud sobivad kõigile osalejatele olenemata vanusest ja füüsilisest aktiivsusest. 

mets

Soovite täpsemat infot või broneerida aega oma seltskonnale? Kirjutage meile metsamatkad@metsamatkad.ee või helistage 5918 9000!