Loodusretked - avasta Eestimaa ilu oma kodukandis!

Korraldame metsamatku ja rabaretki erinevates paikades Eestis. Loodusretked oma kodukandis võimaldavad avastada ja märgata tuntud piirkonda uuena ning avastada loodust ja pärandkultuuri, mida hiljem taas külastada.

Päikesetõusu ja päikeseloojangu retked - imetleme sügisesi loodusvärve, talvist lumevalgust või kevadist looduse tärkamist!

Sügisel, talvel ja kevadel tõuseb päike hiljem ja loojub varem kui suvel, mistõttu on nii päikesetõusu kui päikeseloojangu retkel osalemine mugavam kui suvel, mil ööd on lühikesed.

Loodusretked pakuvad igal aastajal nii silmailu kui ka võimalust mõtisklusteks ühes rütmis loodusega.

Sügisesed päikesetõusu ja päikeseloojangu retked metsa või rabamaastikule on kaunid ja mugavad. Metsarohelisele on lisandunud kuldset, punast ja pruunikat ning värvide mäng päikese esimeste kiirte või päeva viimaste kiirte valguses on lummav.

Mõned taimed püsivad kaua rohelised, meenutades suve. Mõned on oma värvi  sügiseks juba muutnud, pakkudes lühikest aega kestvaid elamusi. Sügisesed loodusretked on meeleolukad kauni värvidemängu, jahedama õhusoojuse ja rahulikuma looduse tõttu. 

Talvised retked on karged ja pakuvad silmailu lumiste vaadetega ning küütleva valgusega lumel ja härmas puudel. 

Olenevalt ilmast võime sattuda väga erinevatesse tingimustesse, aga iga retk on kordumatu ka siis, kui oleme samas paigas olnud mõnel teisel aastaajal.

Kevadistel retkedel saame avastada, kuidas talv järkjärgult taandub ning taimed tärkavad, pungad puhkevad ja esimesed lilled õitevad. Loodusesse lisandub värve ja see uudne värvidemäng on näha ka päikesetõusu ja loojangu kumas.

Telli meilt mõnus loodusretk sügisesse, talvisesse või kevadisse metsa või rabamaastikule päikesetõusul, päikeseloojangul või muul ajal: kirjuta metsamatkad@metsamatkad.ee või helista 5918 9000!

Loodusretked päikesetõusul või päikeseloojangul - mis see on?

Sügisesed, talvised või kevadised loodusretked päikesetõusul või päikeseloojangul kestavad 1,5 kuni 2 tundi, mille jooksul läbime 3-4 kilomeetrit

Hommikusi retki alustame pool tundi enne päkesetõusu, et rajal jõuda päikesetõusu imetlemiseks sobivasse paika – avarale rabamaastikule, järve äärde või metsasele künkanõlvale.

Seejärel matkame mõnusal metsa- või rabarajal ja paneme tähele tärkava päevaga kaasnevat ilu ja värvide mängu. Matka lõpetame väikese piknikuga.

Õhtust retke alustame tund-poolteist enne päikeseloojangut, matka ajal vaatleme, kuidas õhtune päike ja pilved muudavad looduse tajumist ning päikeseloojangut vaatleme sobivas looduskaunis kohas.

Pimedal ajal kasutame retkel õlilaternaid, mis loovad lummava salapära puutumatus looduses. 

Soovid tellida retke või küsida lisainfot?

Telli meilt mõnus loodusretk sügisesse metsa või rabamaastikule päikesetõusul, päikeseloojangul või muul ajal või küsi lisainfot: kirjuta metsamatkad@metsamatkad.ee või helista 5918 9000!

Korraldame mõnusa loodusretke Harjumaal Tallinna ümbruses või kaugemal kuni tunni ajalise autosõidu kaugusel. 

Soovi korral teeme mitmekesise retke ka Viljandimaal, Järvamaal, Lääne-Virumaal või mujal.

Loodusretke tellimiseks toimi järgmiselt:

  1. Vali, kas soovid päikesetõusu retke, päikeseloonagu retke või matka mõnel muul ajal? 
  2. Millises maakonnas retke soovid, mitmele inimesele ning kas tuled oma transpordiga või soovid, et korraldaksime transpordi? 
  3. Kas soovid retke jooksul täiendavaid tegevusi, nt mõnd õpituba, loodusmänge vms?

Telli meilt mõnus loodusretk sügisesse metsa või rabamaastikule päikesetõusul, päikeseloojangul või muul ajal või küsi lisainfot: kirjuta metsamatkad@metsamatkad.ee või helista 5918 9000!