Pakume mõnusat ja kasulikku ajaveetmist metsas, rabas või linnalähedasel maastikul!

Metsapuhkus loob hea tuju, lõõgastab ja ergutab. Metsapuhkus sobib nii üksiolekuks kui heaks ürituseks sõpradega.

Tahame kõike seda teiega jagada ning pakkuda erinevaid tegevusi metsas – metsamatku, loodusretki, mõnusaid sünnipäevi, õuesõpet, metsatunnetust, loodusharidusprogramme ning loodushoiu, jätkusuutlikkuse ja keskkonnateadlikkuse tegevusi.

 

Puhka ja õpi metsas

Milline metsapuhkus või õpiõu Sulle sobiks?

Küsi meilt pakkumist, kuidas saaksime metsapuhkuse ja õpitoa läbiviimisel aidata või saada e-kiri selgesiht@selgesiht.ee või helista telefonil 5918 9000!

Puhka ja õpi metsas - leia sobiv tegevus:

Metsapuhkuse aktiivsus oleneb enda soovist ja võimalustest. Aktiivne metsapuhkus sisaldab jooksmist, orienteerumist, osavus- ja pallimänge ning takistusradade läbimist. Rahulikum metsapuhkus nagu  matkamine, metsatunnetus ja loodusvaatlus sobib lõõgastumiseks ja enda laadimiseks, aga ka mõnusa seltskonnaga ajaveetmiseks. Hea viis metsapuhkuseks on metsakümblus. Vastavalt eesmärgile ja tempole pakume nelja laadi tegevusi:

1. Loodusharidus - õpime metsas ja metsalt

Metsas saab ka õppida. Metsast saab õppida. Kasutame metsa ja teisi loodusmaastikke loodushariduse ettevõtmistes ja näitame, kuidas meid ümbritsevat loodust saab kasutada mitmesuguste kui mitte kõikide teadmiste edasiandmiseks ja näitlikustamiseks.

Räägime loodusest ja looduskaitsest, metsast kui mitmekülgsest elukeskkonnast ja ressursist, aga ka kui taastumisvõimelisest ökosüsteemist ning inimese rollist keskkonna jätkusuutlikul haldamisel. Samuti tutvustame looduse ja metsaga seotud pärandkultuuri, mis on oluline osa meie ajaloolisest identiteedist. Kombineerime loodushariduse üritused praktiliste tegevuste ja matkadega vastavalt osalejate huvidele ja eesmärkidele. 

Koolidele viime läbi loodusharidusprogramme – vaata lehelt loodusharidus.

loodusharidus

2. Metsamatkad, sünnipäevad ja aktiivne metsapuhkus

Puhka metsas aktiivselt! Korraldame metsamatku ja põnevaid loodustegevusi üle Eesti.

  • Tule loodusesse – vaata erinevad võimalusi, kuidas tegutseda koos meiega: tule loodusesse!
  • Soovid matkata huvitavates paikades Eestis? Parim valik on loodusmatk metsas või mujal koos looduse ja pärandkultuuri tutvustamise ning muude põnevate tegevustega – vaata lehte metsamatkad.
  • Soovid tunnetada metsaobjekte erinevate meeltega? Korraldame metsatunnetuse õpiõud ja võime selle siduda katkade ja teiste üritustega. Vaata täpsemalt: metsatunnetuse õpiõu.
  • Viime läbi ka vahvaid sünnipäevapidusid ja muid seiklusi – vaata täpsemalt lehel sünnipäevapidu metsas ja metsarahva mängud.
  • Toetame erinevate ürituste läbiviimist ja seminaride korraldamist.
  • Viime läbi ka koolitusi  ning pakume nõustamist metsapuhkuse kui elustiili elemendi mõtestamisel ja sobiva konkreetse tegevuskava väljatöötamisel ning kohandamisel vastavalt soovidele ja vajadustele.
rabamatk

3. Tundke oma metsast rõõmu!

Kujunda oma mets selliseks, et see annaks tulu ja samas oleks seal hea puhata ja sportida – puhka metsas, oma metsas! Pakume metsaomanikele nõustamist erinevates asukohtades üle Eesti, eelkõige: 

  • regulaarseks metsapuhkuseks sobiva asukoha kavandamist ning omanikuga kokkuleppel vajadusel väljaehitamist;
  • erametsa (sh tulundusmetsa) kujundamist puhkekeskkonnana kasutamiseks.

Vaata täpsemalt meie lehelt  tundke oma metsast rõõmu!

mets

4. Puhka ja õpi metsas ning jäädvusta hetki!

Salvestada tasub nii huvitavaid sündmusi, põnevaid hetki kui ka mõnusa jalutuskäigu ajal märgatud loodust. Pildistada ja filmida võib nii telefoniga kui fotoaparaadiga. Head salvestused aitavad elamusi meeles pidada ja meenutada.

Kõike huvitavat aga alati ise ei märka – siin saab appi tulla metsakaamera, mis pakub põnevaid metsavaateid. Heal meelel nõustame metsakamera valikul ja paigaldamisel. 

Saame aidata üritustest ja retkedest fotode ja videote tegemisega nii maa pealt või õhust. Küsi meilt täpsemalt! Droonivaadete plaanimise ja tellimisega tutvumiseks külasta ka meie lehte droonivaated.

Kobras öösel
metsavaade linnulennult

Kas leidsid huvipakkuva tegevuse? Soovid veel infot?

Küsi meilt, kuidas saaksime metsapuhkuse ja tegevuste läbiviimisel aidata või saada e-kiri selgesiht@selgesiht.ee või helista telefonil 5918 9000!

Meie loodusteemalised videod ja fotod:

Vaata ka meie blogi loodusblogi ja jälgi meid facebookis https://www.facebook.com/loodusharidus/ või instagramis https://www.instagram.com/selgesiht/.