SelgeSiht keskkonnaharidusprogrammide juhendajad viivad läbi keskkonnateadlikkuse ja loodushariduse õppeprogramme ning metsamatku Harjumaal, Viljandimaal, Lääne-Virumaal ja mujal vastavalt tellimusele ja programmmi asukohale.
Kui õppeprogrammis osaleb üks klass (kuni 25 õpilast), on meie poolt prgrammi tavapäraselt üks juhendaja. Mitme klassi korral või suurema grupi korral kaasame programmi mitu juhendajat.
Juhendajad ja õppeprogrammide läbiviijad
Meie juhendajatel on pikaajaline kogemus keskkonnateadlikkuse ja loodusharidusprogrammide läbiviimisel ning vastav ettevalmistus. Vajadusel leiame igale programmile või seminarile sobiva läbiviija. Meie peamised juhendajad:
Raul Savimaa
Raul on pikaajaliselt tegutsenud keskkonnateadlikkuse, loodushoiu, kestlikkuse ja turvalisuse valdkonnas. Ta on seotud kogukondade ja keskkonna kestlikkuse ja turvalisuse teemadega nii uuringute ja analüüside kui praktiliste tegevuste kaudu. Raul on osalenud ja osaleb erinevates keskkonnajalajälje väljaselgitamist, süsinikuheidet ja selle vähendamist ning kaugseiret käsitlevates uuringuprojektides.
Raul Savimaal on tehnikateaduste doktori kraad ning noorsootöötaja kutse osakutse laagrikasvataja-juhataja (tase 6). Ta on 2019. aastal läbinud Luua Metsanduskooli täiendkoolituse kursused matkajuhi, metsamajanduse aluste ja metsakasvatuse aluste alal, 2023. aastal samas loodusgiidi koolituse ja 2022 Eesti Maaülikooli täiendkoolituse kursuse loodusturismi alal. 2024. aastal läbis ta Eesti Maaülikooli sissejuhatuskursuse keskkonnamõjude hindamisse.
2020. aastal läbis Raul SA Tartu Keskkonnahariduse Keskuse täiendkoolitused „Mets ja kestliku arengu haridus“ ning „Sood ja kestliku arengu haridus“. Samuti on ta läbinud mitmeid Eesti Keskkonnahariduse Ühingu koolitusi alates 2019. aastast.
Raul on Eesti Looduskaitse Seltsi pikaajaline liige, samuti Eesti Keskkonnahariduse Ühingu liige ja Püsimetsaühistu liige.
Õppeprogrammide koostaja ja juhendajana ning retkejuhina tunneb Raul põhjalikult õpiala, kus õppeprogramm või retk läbi viiakse, eelkõige Harjumaal, Viljandimaal ja Lääne-Virumaal.
Keeled: eesti, inglise, vene, hispaania, rootsi.
Maris Meriste
Maris on tehnoloogiainsener (Tallinna Tehnikaülikool, magistriga võrdsustatud kõrgharidus) ja on lõpetanud Haapsalu Kutsehariduskeskuse loodusturismi korralduse erialal. Ta on omandanud loodusgiidi kutse (tase 5). 2024. aastal läbis ta Eesti Keskkonnahariduse Ühingu koolitusseeria “Loodushoidlikud ehitised ja säästev areng keskkonnahariduses”, 2023 koolitusseeria “Juhendaja kui eeskuju”, 2022 koolitusseeria “Pärandkooslused ning Alustava huviringi juhendaja koolituse 2021 . aastal (korraldajateks Eesti Teadushuvihariduse Liit ning Haridus- ja Teadusministeerium).
Maris on läbi viinud keskkonnahariduse õppeprogramme ja loodushariduslikke tegevusi õpilastele Harjumaal, Viljandimaal ja Lääne-Virumaal alates 2021. aastast. Alates 2023. aastast juhendab Maris Huvikool SelgeSiht looduse ja rohetehnoloogiate huviringi Harjumaal. 2017 – 2019 oli ta esimese Läänemaa Loodusfestivali projektijuht-korraldaja, nüüdseks on see festival Haapsalu Kutsehariduskeskuses loodusgiidide õppekava osa. Olles 2024. aasta suvel juhendajaks Huvikool SelgeSiht huvilaagris õpetas ta lastele muuhulgas mitmeid teaduskatseid ning tutvustas loodushoidlikke eluviise meie kultuuripärandis ja taluelus. Maris on ka Eesti Looduskaitse Seltsi liige.
Keeled: eesti, inglise, vene.
Õnne Õuemaa
Õnne on lõpetanud Tartu Ülikooli ärijuhtimise erialal ning õpib Kuressaare Ametikoolis loodusgiidi erialal (EQF tase 5).
Ta on olnud SelgeSiht Keskkonnahariduslike õppeprogrammide läbiviija ja huviringide juhendaja alates 2023. aastast ning NaTuurid OÜ loodusgiid ja matkajuht alates 2024. aastast. Muhulgas on ta läbinud loodusgiidi praktika Küprosel.
Ta on osalenud Eesti Keskkonnahariduse Ühingu koolituskursustel ning 2024. aastal läbinud Eesti Teadushuvihairuse Liidu alustava huviringi juhendaja koolituse.
Keeled: eesti, inglise.
Krista Kaur
Krista on lõpetanud Eesti Maaülikooli agonoomia erialal (magistrikraadiga võrdsustatud diplomiga). Ta on läbinud säästva arengu haridust toetava õppeprogrammide ja kvaliteedi hindamise süsteemi loomise kursuse Tallinna Ülikoolis, sealsamas ka säästva arengu ja süsinikukoormuse vähendamise kursuse ning Tartu linnavalitsuse haridusosakonna poolt korraldatuna pikaajalise 8-kuulise kursuse Waldorf pedagoogikast koos õppepraktikaga koolis.
Kristal on pikaajaline igapäevane kogemus keskkonnahariduslike õppeprogrammide läbiviimisel Tallinna Botaanikaaias. Samuti on ta osalendu mitmetel Eesti Keskkonnahariduse Ühingu läbi viidud kursustel ja koolitustel.
Keeled: eesti, inglise.
Eigo Jürgenson
Eigo on lõpetanud Luua Metsanduskooli (toona Kaarepere Sovhoostehnikum) metsamajanduse eriala ning seejärel Tallinna Ülikooli töö- ja tehnikaõpetuse õpetajana, informaatika lisaerialaga. Samuti on ta 2014-2016 läbinud koolituse Tallinna Tehnikaülikoolis loodus-, täppisteaduste ja tehnikavaldkonna (LTT) õppeainete õpetamises.
Eigo on läbi viinud Keskkonnainvesteeringute Keskuse poolt rahastatud projekti „Roheteadlikkuse kuu Kirivere koolis“ ning juhendanud ja retsenseerinud põhikooli õpilaste keskkonna alaseid ja roheenergiat käsitlevaid loovtöid. Ta on osalenud konsultandina Haridus- ja Teadusministeeriumi „Noorte heaks 2024“ taotlusvoorust rahastatud projektis „RoheTeh GP: Rohetehnoloogia alaste teadmiste ning tehnoloogia- ja digioskuste parendamine gümnaasiumis ja põhikoolis ning huvihariduses“ õppekomplektide koostamisel ning gümnaasiumi valikaine „Rohetehnoloogiad ja keskkonnahoid“ õppeprogrammi koostamist ning osalenud Keskkonnainvesteeringute Keskuse toetatud projektis Kliima.7.01.22-0136 „RoheTeh: keskkonnahoid läbi rohetehnoloogia – kuidas saan mina osaleda? Rohetehnoloogia mobiilsed õppe- ja tegevuskohvrid.“ keskkonnaharidusliku õppeprogrammi e-õppe ja veebimaterjalide koostamisel.
Keeled: eesti, inglise.
Tiiu Saar
Tiiu on läbi viinud erinevaid keskkonnateadlikkuse ja loodushariduse õppeprogramme ja seminare erinevatele vanuserühmadele üle Eesti. Ta on Eesti Looduskaitse Seltsi aktiivne liige ning läbinud mitmeid keskkonnaalaseid seminare ja koolitusi looduskaitse, liigirikkuse ja keskkonnahoiu teemadel.
Tiiu on korraldanud ja eest vedanud mitmeid üleriigilisi looduskaitsealaseid konverentse ja seminare ning loodushoiu ja -kaitse projekte. Tal on bakalaureusekraad inglise filoloogias ja magistrikraad kirjalikus tõlkimises (TLÜ).
Tiiu on viinud läbi erinevaid keskkonnahariduse õppeprogramme Harjumaal ja Viljandimaal.
Keeled: eesti, inglise
Tiina Köömnemägi
Tiina on lõpetanud Tartu Ülikooli filoloogina ja töötab tõlkijana, kuid tema tõeline kirg on ehitamine looduslikest materjalidest nagu savi, liiv, põhk jne. Tiina on osalenud mitmel loodusliku ehituse koolitusel ja elab ka ise põhumajas! Tiina on Eesti Looduskaitse Seltsi liige.
Tiina viinud läbi keskkonnahariduse õppeprogramme ja loodushariduslikke tegevusi õpilastele Harjumaal ja Viljandimaal ning olnud ka huvilaagri juhendaja. 2024. aasta suvel juhendas ta looduslähedast ehitamist Huvikool SelgeSiht huvilaagris.
Keeled: eesti, inglise.
Olenevalt õppeprogrammi sisust või vajadusest kaasatakse läbiviimisesse täiendavad juhendajad.